„Program wspierający powrót osób bezdomnych do społeczności.” Edycja 2014r. – placówka „Dom Rodzinny” w Arklitach 3, gm. Barciany

Projekt jest kierowany do 40 osób bezdomnych, w tym kobiet, mężczyzn i dzieci, dla których w pierwszej kolejności województwo warmińsko-mazurskie jest ostatnim miejscem stałego zameldowania bądź zamieszkania. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym (01.10.2014r.-31.12.2014r.) przewidujemy utworzenie 10 dodatkowych miejsc o charakterze interwencyjnym (krótkotrwałego pobytu).

Celem realizacji zadania jest zwiększenie poziomu integracji społeczno-zawodowej osób bezdomnych. Bazą działań projektowych jest zapewnienie podstawowych świadczeń socjalnych, w szczególności schronienia, wyżywienia, odzieży i środków higienicznych. Dodatkowo prowadzone będą działania o charakterze aktywizującym oraz przeciwdziałającym pogłębianiu się problemu wykluczenia społecznego w grupie osób bezdomnych, takie jak: doradztwo zawodowe, poradnictwo pedagogiczne oraz praktyczna nauka zawodu.

Projekt będzie realizowany w okresie od 01.07.2014r. do 31.12.2014r., przy czym w okresie jesienno-zimowym zakres zadania będzie rozszerzony o stworzenie punktu interwencyjnego.

Projekt został opracowany w oparciu o wcześniejsze wieloletnie doświadczenia Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu Mar-Kot oraz obserwacje poczynione w trakcie realizacji wcześniejszych edycji „Programu Wspierającego Powrót Osób Bezdomnych do Społeczności”. Działania projektowe wpisują się w szerszy zakres oferty pomocowej Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu Mar-Kot, jak również są komplementarne względem działań podejmowanych przez instytucje samorządowe i rządowe w zakresie świadczenia wsparcia osobom bezdomnym. Ponadto proponowane zadanie w całości wpisuje się w założenia konkursu ogłoszonego przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego.

1% NA RZECZ LUDZI BEZDOMNYCH

Jesteśmy organizacją Pożytku Publicznego, wychodzącą naprzeciw osobom potrzebującym, takim, które na skutek bardzo różnych przyczyn straciły jedną z najważniejszych rzeczy niezbędnych do godnego życia – swój dach nad głową. Służymy i pomagamy ludziom bezdomnym, wykluczonym ze społeczeństwa przez swój obecny status w ich powrocie do normalnego życia. Staramy się w tym trudnym dla nich czasie zapewnić im warunki do godnej egzystencji. Naszymi podopiecznymi są samotne matki z dziećmi, często będące ofiarami przemocy domowej, pełne rodziny, ludzie starsi, o których zapomniały ich rodziny.
Dlatego pomóż tym ludziom ofiarowując 1% swego podatku na działalność statutową naszego Stowarzyszenia, aby wraz z nami chronić tę najważniejszą i niezbywalną wartość jaką jest prawo do godnego życia osób znajdujących się w sytuacji kryzysowej.

Czytaj więcej

Kontakt do nas

Sowarzyszenie Pomocy Bliźniemu "Mar-Kot"
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Mikołaja Kopernika 2
NIP: 779-22-07-417  KRS: 0000165137   REGON: 634495290
(22) 722-22-99      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BANK BGŻ PNB PARIBAS 53 2030 0045 1110 0000 0386 9160