Od 27 marca 2006r. Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu "Mar-Kot" dzięki Międzynarodowej Fundacji Rozwoju Drobnotowarowej Produkcji Zwierzęcej Heifer Project International (HPI). realizuje nowy projekt pod nazwą: Trzoda, kury i ryby dla Miączyna i Arklit placówek "Mar-Kot"-u . Projekt realizowany jest w 2 naszych placówka w gminie Szreńsk, powiat mławski, województwo mazowieckie i w gminie Barciany, powiat kętrzyński, województwo warmińsko-mazurskie. Głównym kierunkiem działania Fundacji HPI jest pomoc małym gospodarstwom rolnym w rozwoju produkcji zwierzęcej. Fundacja wspiera gospodarstwa rodzinne, pomagając w przezwyciężaniu negatywnych skutków transformacji społeczno-ekonomicznej. Misją HPI w Polsce jest zapobieganie ubóstwu ludności zajmującej się działalnością rolniczą. Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2010 roku. Idea działalności Fundacji Heifer Project International jest bardzo zbliżona do idei naszego Stowarzyszenia pomagać i dzielić się ze słabszymi i potrzebującymi.

1% NA RZECZ LUDZI BEZDOMNYCH

Jesteśmy organizacją Pożytku Publicznego, wychodzącą naprzeciw osobom potrzebującym, takim, które na skutek bardzo różnych przyczyn straciły jedną z najważniejszych rzeczy niezbędnych do godnego życia – swój dach nad głową. Służymy i pomagamy ludziom bezdomnym, wykluczonym ze społeczeństwa przez swój obecny status w ich powrocie do normalnego życia. Staramy się w tym trudnym dla nich czasie zapewnić im warunki do godnej egzystencji. Naszymi podopiecznymi są samotne matki z dziećmi, często będące ofiarami przemocy domowej, pełne rodziny, ludzie starsi, o których zapomniały ich rodziny.
Dlatego pomóż tym ludziom ofiarowując 1% swego podatku na działalność statutową naszego Stowarzyszenia, aby wraz z nami chronić tę najważniejszą i niezbywalną wartość jaką jest prawo do godnego życia osób znajdujących się w sytuacji kryzysowej.

Czytaj więcej

Kontakt do nas

Sowarzyszenie Pomocy Bliźniemu "Mar-Kot"
05-850 Ożarów Mazowiecki, ul. Mikołaja Kopernika 2
NIP: 779-22-07-417  KRS: 0000165137   REGON: 634495290
(22) 722-22-99      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BANK BGŻ PNB PARIBAS 53 2030 0045 1110 0000 0386 9160